Sinem Özlük Hakkında

  • Home
  • /
  • Sinem Özlük Hakkında

Sinem Özlük Hakkında


Sinem Özlük mobilya sektörünün başkenti kabul edilen Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. Sektörel kavramlara doğuştan aşina olan Özlük, özel yetenek sınavıyla girdiği Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olduğu yıl, Alman Mutfak ve Yatak Odası üreticisi bir firmanın Projeli Toplu İşler Departmanı’nda profesyonel kariyerine başladı.

Görev yaptığı süre boyunca Türk inşaat sektörünün önde gelen firmaları ile çalışma fırsatı bulan Sinem Özlük, 2012 yılında Enak İnşaat bünyesine dahil oldu. Burada konut, otel, mağaza, kafe, restoran, kültürel alan ve hastane projelerinde tasarım, uygulama, projelendirme ve kontrolörlük alanlarında aktif rol üstlenen Özlük, ulusal ve uluslararası çapta ses getiren birçok projenin içerisinde yer alarak, önemli deneyimler yaşadı.

2013 yılında “Sinem Özlük İç Mimarlık” şirketini hayata geçiren Sinem Özlük, profesyonel ekibi ve butik hizmet modeli ile kişiye ve projenin kendi dinamiklerine has inovatif kurgular tasarlamaktadır. Özlük, her bir projeyi kendi içerisine ele alarak, bir hikaye dahilinde oluşturduğu özgün kurgularla fark yaratıyor…

Kurgusal mekan tasarımında, “mimari” ve “mobilya” unsurlarını birbirinden ayrılmayan iki temel öğe olarak gören İç Mimar Sinem Özlük ayrıca, 2014 yılında kendi mobilya atölyesini şirket bünyesine katarak tasarlanan mekanın, zamanında ve beklenen kalitede teslim edilebilmesi için alanında uzman, sektörün her bir dinamiğini özümseyen ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden donanımlı ekibi ile birlikte müşterilerinin yaşam kalitesini artırmak için çalışmaktadır.

“Benim için başarının altında yatan en önemli öncelik: ‘mesleki haz’. Günün sonunda çıkan projeden önce kendim memnun kalmazsam, benim için o iş henüz tamamlanmamış demektir” diyerek, mesleki yaklaşımını ifade eden Sinem Özlük, kalıcı ve yenilikçi çözümlerle projelere katma değer katarak, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli tür ve ölçeklerde tasarımlar üretmeye devam etmektedir.

Sinem Özlük İç Mimarlık ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu ve Netaş işbirliği ile gerçekleştirilen E-Ticket System projesi kapsamında, 52.650 kapasiteli Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu içerisindeki pek çok noktayla birlikte özel localara, CC TV odalarına, teknik odalara ve server sistemlerinin bulunduğu merkezlerdeki kameraların projelendirilmesini, konumlandırılmasını, kurulumunu ve kontrolünü gerçekleştirmiştir.

Sinem Özlük İç Mimarlık ayrıca, 50 yılı aşkın bir süredir mutfak üretimi gerçekleştiren İtalyan markası Scavolini’nin yanı sıra, estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek; mutfak ve banyo başta olmak üzere, yaşam alanları tasarlayan Fenix Design’ın Türkiye çözüm ortaklığını yapmaktadır.

Sinem Özlük İç Mimarlık, yalnızca müşterileri için değil, aynı zamanda iç mimarlık mesleğinin Türkiye’de her geçen gün artan popülaritesine ivme kazandırmak ve bununla birlikte, ileride kendisine bu mesleği seçecek genç jenerasyona da ilham kaynağı olmak için her gün daha çok çalışmakta.

Referanslar