Galatarasaray Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu

Tarih: 2017
Konum: İstanbul
Kategori: Stadyum

 

Ortak yaşam alanlarının en önemli kontrol mekanizmalarının başında hiç kuşkusuz güvenlik sistemleri geliyor. Özellikle de Türkiye gibi bir futbol ülkesinde, insanların en önemli keyiflerinin başında gelen stadyumda maç izleme deneyimini güvenli kılmak oldukça önemli.

Optimum bir kurulumun, kameranın işini en iyi şekilde yapmasına olanak verecek projelendirilme olduğu temel felsefesinden yola çıkarak, Sinem Özlük İç Mimarlık olarak; 52.650 koltuk kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kulüp stadyumu olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın iç ve dış mekanında yer alan kameraların projelendirilmesini, konumlandırılmasını, kurulumunu ve kontrolünü üstlendik.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Netaş ortaklığı ile hayata geçirdiğimiz TT Arena E-Ticket System projesinde ayrıca, sakinlerine benzersiz bir maç izleme deneyimi yaşatan 4 adet özel locanın yanı sıra, CC TV odaları, teknik odalar ve server sistemlerinin yer aldığı stratejik anlamda önemli birimlerin de güvenlik kamerası konumlandırması ve kontrolünü gerçekleştirdik.