Tarih 2018
Konumİstanbul
Kategori Yönetim Ofisi

Bünyesinde İtalyan mutfak markası Scavolini ve İngiliz banyo markası Bagno Design London’u barındıran, başta mutfak ve banyo olmak üzere, yaşam alanlarınıza dair birçok ürünü projelendiren Fenix Design yönetim ofisine Sinem Özlük İç Mimarlı olarak özel dokunuşlar gerçekleştirdik.

Elbette Fenix Design’ın yönetim ofisinin projelendirme aşamalarında çok değerli İç Mimar Esra Basmaz’ın da katkıları yadsınamaz… Sevgili Esra Basmaz’ın tasarımıyla şekillenen yeni projemizde; Fenix Design yönetim ofisi personel masası için; tabla malzemesi olarak MDF üzeri ceviz kaplama, masa ayaklarında ise İtalyan dekoratif boya kullanıldı. İtalyan boyalar ise, çözüm ortağımız 82 Mimarlık’tan temin edildi.

Atölyemizde üretilen personel masasının, arkasında yer alan ray kapaklar, depolama ünitesine işlev kazandırılarak hareketli teşhir alanına dönüştürüldü. İtalya’dan temin edilen Bisazza mozaikler ile tasarım ve ergonomi, estetikle birleştirildi.

Hazırladığımız tasarımla şekillenen yeni projemizde; Fenix Design yönetim ofisi WC kapıları için; mekanı geniş göstermek ve ferah bir atmosfer oluşmasını sağlamak adına aynanın dekoratifliğinden yararlandık.

3 boyutlu hareket sağlamak içinse 2 Cm’lik çıtalar yerleştirerek formu tamamladık. Hem ayna efekti hem de form efekti bu şekilde bir bütünlük sağlarken, mekanla uyumunu dengelemek için uyumlu bir renk seçiminde karar kıldık. MDF üzeri mat lake uygulamasının özgürlüğünü kullanarak dayanıklılık ve dekoratifliği birleştirdik. Fotoğraflarda gördüğünüz yönetici odasında, bir kez daha ergonomi ve estetiği bir araya getirmeyi amaçladık.

Satış müdürünün dosya depolama ihtiyacını göz önünde bulundurarak, uygun yüksekliklerde raf aralıkları oluşturduk. Tasarladığımız masa ünitesinde; uzun vadade kullanabilir ve dayanıklı bir tasarım olmasını öngördüğümüz için MDF üzeri ahşap ceviz kaplama kullandık.

MDF üzeri ahşap ceviz kaplama olarak tasarladığımız masa ünitesine, cam detay ekleyerek estetik bir görünüm kazandırdık.

Sinem Özlük İç Mimarlık olarak; tasarımların estetik olmasının yanı sıra, mekanların kullanışlı ve kullanım amacına uygun şekilde bir planlama yapıyoruz. Kullanılan malzemeleri ve onları şekillendirirken kullanılacak yöntemlerin de dikkatle seçiyoruz.

Kullanım alanlarının sınırsızlığıyla; mekanlarınıza estetik ve ergonomik bir dokunuş katmayı hedefliyor ve hayallerinize dokunmaya devam ediyoruz. Atölyemizin kapısı hayallerinize her zaman açık…